Де зберігати дрова для каміна
Кутовий чи прямий камін на дровах — прекрасна альтернатива традиційному газовому опаленню. По-перше, це суттєва економія на комунальних послугах, по-друге — це турбота про екологію та природні енергоресурси. І нарешті, по-третє, це енергоефективність. Адже конвекційний дров’яний камін з розведенням по суміжних кімнатах зможе обігріти весь будинок в максимально короткий термін і за мінімальну ціну на паливо. А бонусом при цьому ви отримаєте чудовий елемент інтер’єру — камін з живим вогнем, біля якого збиратиметься вся сім’я.
Дрова для каміна недорогі і за опалювальний сезон цілком окуповують себе. Але щоб горіли вони ефективно і приносили максимум тепла, їх важливо не тільки правильно підібрати, а й правильно зберігати.
Раніше ми вже писали про те, як і чим палити в каміні зі сталевою топкою. В цій статі поговоримо про те, як правильно зберігати дрова для каміна, аби вони не були вологими і пошкодженими.
Як зберігати дрова для каміна або печі
Особливості зберігання дров для твердопаливного каміна відіграють ключову роль в тому, чи будуть дрова придатними для розпалювання в топці або печі, чи не стануть вони занадто вологими і будуть віддавати максимум тепла. Саме тому важливо дотримуватися базових рекомендацій щодо того, як правильно зберігати дрова для каміна.
Ідеальні дрова для розпалювання каміна — це ті, які просушувалися природнім шляхом. Тобто зберігались у провітрюваному приміщенні або на вулиці під покрівлею не менше шести місяців, включно з літніми місяцями.
Щоб дрова добре просушились і не були вологими, рубати їх потрібно досить дрібно. Довжина дров не повинна перевищувати 30 см, а діаметр повинен бути близько 10 – 15 см. Зберігати цілі колоди не варто — вони сохнуть значно повільніше.
Готові поліна слід зберігати в провітрюваному приміщенні або на дворі. І в залежності від того, де ви будете їх зберігати, будуть і свої рекомендації.
Де зберігати дрова для каміна надворі
Зберігати дрова надворі — найкращий спосіб природної сушки. Але важливо, щоб деревина знаходилася під накриттям і висушувалася в такий спосіб не менше шести місяців, включно з літньою порою року. Ось кілька правил щодо зберігання дров на вулиці:
- Вибирайте місце для зберігання дров з південної (підвітряного) сторони будинку.
- Встановіть спеціальний навіс або накриття, щоб захищати деревину від дощу і вогкості.
- Не складайте дрова на землю, адже так вони натягуватимуть вологу. Покладіть їх на суху підкладку, наприклад на дерев’яний піддон.
- Складайте дрова на відстані 5-10 см від стіни будинку.
- Залишайте між полінами невеликі отвори для циркуляції повітря.
- Ні в якому разі не накривайте дрова фольгою, клейонкою або плівкою (під ними утворюється конденсат і дрова будуть вологими).
Якщо ж у вас є необхідність зберігати великі запаси дров, то краще змайструвати для цього відповідне накриття на дворі, яке прослужить вам не один рік.
Як зберігати дрова для каміна в приміщенні
Якщо у вас немає можливості зберігати дрова надворі, можна облаштувати для них місце і в приміщенні — наприклад, в коморі, сховищі, чи збудувати спеціальну дровітню. Головне, аби таке приміщення було сухим і добре провітрювалося. Наприклад, зберігати дрова в підвалі — не надто хороша ідея, бо зазвичай там підвищена вологість.
Навіть якщо ви зберігаєте дрова на вулиці, під рукою завжди потрібно мати порцію дров для закладки в камін, яка має зберігатися власне в приміщенні при кімнатній температурі. Для цієї мети найкраще згодяться невеликі камінні дровниці, кошики для дров та підставки, які можна знайти в розділі аксесуарів для каміна.
Можна також ще на етапі монтажу каміна запланувати місце під дрова і встановити камінний портал з передбаченою для цього нішею. Тоді зберігання дров в приміщенні буде не тільки практичним, а й декоративним елементом.
► ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як і чим розпалювати камін зі сталевою топкою