Монтаж сталевої топки
Купити сталеву топку - це лиш пів роботи на шляху до омріяного каміна вдома. Наступний і найважливіший крок - це монтаж топки. Компанія SAVEN наполегливо рекомендує: монтаж каміна повинен здійснювати фахівець з відповідним набором інструментів і знань. Тільки майстер зможе правильно встановити сталеву топку і під’єднати камін до димоходу, провести перевірку всієї конструкції і контрольний розпал вогню в топці.
Монтаж сталевої топки - важлива і відповідальна робота, яка має виконуватися поетапно і з дотриманням усіх норм. Це гарантуватиме безпечне і ефективне користування каміном впродовж багатьох років.
Монтаж сталевої камінної топки вдома: правила і рекомендації
Як правильно встановити камінну топку знає лише фахівець. Він порадить, де саме її встановити, які комплектуючі для каміна потрібно купити і виконає монтаж топки крок за кроком безпечно і якісно. В цій статті ми подамо кілька основних правил монтажу сталевої топки, які допоможуть вам зрозуміти сам процес і покажуть, чого очікувати на етапі встановлення каміна на дровах для дому.
Підготовка до монтажу сталевої топки
Перш ніж братися безпосередньо за встановлення каміна на дровах, слід ретельно підготуватися до монтажу: купити комплектуючі для каміна, перевірити справність димоходу і підготувати саме місце, де стоятиме камін.
Камін з закритою топкою - це пристрій, що при неправильній експуатації може спричинити пожежу, тому перш, ніж встановити твердопаливний камін, слід подбати про теплоізоляцію стін і підлоги.
Законодавчі норми встановлення каміну на дровах
Згідно з Державними будівельними нормами (ДБН В.2.2-15-2005) камін на твердому паливі допускається проектувати:
- в квартирі на останньому поверсі житлового будинку;
- на будь-якому рівні багаторівневої квартири, розміщеної останньою по висоті в будинку;
- на будь-якому рівні одноквартирного житлового будинку.
При монтажі в багатоповерхових будинках необхідно мати дозволи пожежної служби та Комунального підприємства.
Теплоізоляція стін
У місці, де буде монтаж сталевої топки, стіни повинні витримувати високу температуру. Найкраще, якщо стіни і стеля будинку збудовані з цегли та каменю. В дерев’яному будинку стіну біля каміна доведеться додатково обшити цеглою чи іншим вогнетривким матеріалом.
Теплоізоляція підлоги
На підлозі під камінною топкою слід також забезпечити максимальну теплоізоляцію і безпеку. Для цього під сталевою дров'яною топкою встановлюють спеціальну підставку для каміна.
Зверніть увагу! Сталеві топки SAVEN мають спеціальні ніжки, конструкцію яких розробила наша компанія. Ніжки спрощують монтаж топки, тому підставок для каміна вже не потрібно.
На підлогу під каміном кладуть сталевий лист товщиною не менше 2 мм. В якості теплоізоляційного матеріалу під сталевий лист кладеться вата, в основу якої входить базальт. Її прокладають між підлогою та перекриттями, оскільки вона має високу термостійкість і здатна витримувати до 900°C.
В якості основи для каміна на дровах обирають підлогове негорюче захисне покриття. Це може бути кераміка (наприклад, кахель), покриття з природного каменю або інших мінеральних матеріалів (наприклад, мармуру, граніту), з металу товщиною 1 мм або зі скла з відповідними характеристиками. Захисне покриття необхідно закріпити так, щоб його не можна було зрушити.
Перевірка димоходу
Димохід для каміна розміщується в сталевому корпусі і теплоізолюється. З’єднання камінної топки і димохідної труби також ретельно ізолюють.
Перед установкою каміна необхідно переконатися, що димохідна труба герметична, показники її розрідженості в нормі, що вона не містить крутих переходів і її переріз дозволяє зістикуватися з вихідним отвором топки.
Детальніше про монтаж димоходу читайте в статті Конструкція і монтаж димоходу для каміна
Це важливо! Залучайте тільки кваліфікованих фахівців для монтажу каміна і димоходу. Спеціаліст, що виконує монтаж, несе повну відповідальність за наявність тяги в димоході, підвід зовнішнього повітря для горіння і теплоізоляцію конструкції.
Загальні вимоги пожежної безпеки
Місце встановлення твердопаливного каміна повинно відповідати правилам протипожежної безпеки. На місці розташування каміна необхідно переконатися в стійкості несучої конструкції, на яку він буде змонтований з урахуванням ваги каміна і устаткування, ваги фундаменту і елементів облицювання.
- камера згорання камінної сталевої топки повинна бути на відстані від негорючої підлоги не менше ніж 50 см
- підлога перед дверцятами топки повинна бути захищена негорючим матеріалом на відстані 30 см
- сталеві елементи топки повинні бути віддалені від легкозаймистих незахищених конструкцій будинку щонайменше на 60 см, а від захищених з теплоізоляцією - не менш 30 см
- димохідні канали повинні бути зроблені з негорючих матеріалів
- облицювання димохідних каналів повинно мати вогневу витривалість не менше 60 хв
Установка сталевої топки для каміна
Отже, місце для установки каміна на дровах визначено і підготовлено, ви купили всі необхідні матеріали, інструменти і комплектуючі і можна приступати до монтажу камінної топки. Цей процес складається з кількох етапів.
На першому етапі зводять основу з жароміцної цегли або газобетонних блоків. Під каміном готують фундамент. Фундамент повинен бути товщиною мінімум 5 см.
Далі відбувається укладання постаменту за допомогою декількох шарів цегли правильної форми. Після монтажу кожного наступного ряду слід перевіряти горизонт за допомогою рівня.
Перш ніж ставити топку, кладці необхідно дати висохнути. Між корпусом топки і плитою прокладається термостійкий герметик. Камін не повинен бути щільно присунутий до стіни. Розміщену на фундаменті топку потрібно виставити за рівнем, і тільки тоді починати підключення до димоходу та закінчити монтаж установкою обладнання.
Завершальний етап - декоративне облицювання каміна. На цьому етапі можна дати волю фантазії і власним побажанням - облицювати камін каменем, мармуром, купити портал для каміна тощо.
Під час експлуатації сталевої камінної топки слід чітко дотримуватися нижче зазначених правил:
- Забороняється переробка будь-яких частин камінної топки.
- Перед розпалюванням вогню в топці каміна необхідно переконатися у справності димохідного каналу.
- Під час обслуговування камінної топки необхідно одягнути засоби для особистої безпеки (шкіряні вогнетривкі рукавиці).
- Забезпечити приміщення, в якому встановлена камінна топка, припливно-витяжною вентиляцією.
- Усунути з оточення топки легкозаймисті матеріали.
- Не рекомендується замінювати деревину на інший паливний матеріал, якщо він передбачений виробником.
- Не можна використовувати воду для гасіння вогню.
- Монтаж і підключення сталевої камінної топки на дровах повинен виконувати кваліфікований фахівець.