Димоходи і димохідні труби для камінів і печей
Недостатньо просто купити камінну топку чи піч. Адже будь-який твердопаливний камін потребує також комплектуючі деталі для його монтажу. В тому числі, димохід.
До комплектуючих для каміна ми відносимо:
- Труби для димоходу
- Димохідне коліно
- Трубу радіатор для димоходу
- Долот (адаптер) для подачі повітря зовні
Димохід та його елементи забезпечують якість роботи камінної топки чи печі за умови його грамотної установки.
Які бувають види димоходів
Існує кілька видів димоходів для каміна, які встановлюють в будинках. Вони відрізняються один від одного способом монтажу, формою, розміром і конструкцією. Найбільш поширені димоходи для камінів і печей - цегляні, сталеві і керамічні.
Цегляний димохід або димохід з каменю
Один з найпоширеніших варіантів. Димоходи з цегли або кам’яної кладки користувався популярністю ще задовго до будівництва сталевих і керамічних. Цегла і камінь зарекомендували себе як надійний і практичний матеріал, якому немає аналогів за доступністю і ціною.
Кам’яний димар стає не тільки частиною опалювальної системи, а й доповненням до будинку і елементом декору.
Такий димохід для каміна виготовляють з повнотілої керамічної цегли марки М75 або М50 і нержавіючих труб товщиною не менше 1 мм. Його найбільший ризик в тому, що з часом виникає ймовірність перегорання гільзованої труби. Відтак, встановити точно гарантію на цегляний димохід для печі каміна неможливо.
Димохід для каміна з нержавіючої сталі
Металевий димохід - один з найпоширеніших типів димарів. Димарі з нержавіючої сталі і шамоту прийшли на зміну старим цегляним димоходам. Нержавіюча сталь - це сплав сталі з вмістом хрому, що володіє високими антикорозійними властивостями. Сталевий димохід для каміна можна використовувати для будь-яких опалювальних систем (промислові та побутові печі, каміни), які працюють на будь-якому виді палива.
Переваги сталевого димоходу:
- Метал відрізняється жароміцністю і витримує температуру до 400 градусів С.
- Простота монтажу (один елемент щільно вставляється в розтруб іншого. Для з'єднання димоходу з закритою топкою, що вимагає більш високої герметичності, використовуються затискні хомути і ущільнюючі прокладки).
- При кладці сталевих труб відсутня необхідність будівництва додаткових фундаментів.
- Ідеальний для закритих топок і печей камінів.
- Низька ймовірність перекидання тяги, задимлення і утворення великої кількості конденсату в трубі.
- Маленька вага.
- Відносно невисока вартість.
Недоліки димоходу зі сталі:
- невеликий термін служби (в середньому до 15 років).
- здатність витримувати температуру не вище 400 С.
Димохід для каміна з чорної котлової сталі
Окремий вид димоходу, що складається з димохідних труб зі спеціальної котлової сталі. Такий камінний димохід буде найкращим варіантом для чавунних камінів і печей на дровах.
Труби димоходу виготовляються з листів жаростійкої чорної сталі товщиною 2,0 мм, пофарбованої термостійкою фарбою. Їхня основна перевага в тому, чорна котлова сталь здатна витримувати температуру вихлопних газів навіть до 1000°C.
Керамічний димохід
Керамічний димохід - це конструкція з трьох шарів: внутрішній керамічний вкладиш, середній шар з теплоізоляційною прокладкою і зовнішній шар з бетонних блоків. Конструкція складна, тож вимагає професіоналізму і акуратності при монтажі, але забезпечить чудову теплоізоляцію і довгий термін служби. Для дров'яних камінів керамічні димовідводи ідеальні, оскільки є більш термостійкими.
Як вибрати і купити димохід для каміна
Перше, що треба знати, перш ніж купити димохід для дров’яного каміна, це те, що якогось універсального рішення немає. Димохідна система для кожного каміна є унікальною і підбирається відповідно до конструкції топки, параметрів приміщення та багатьох інших показників.
Тому, перш ніж купити трубу для димоходу, слід визначити, яка підійде для вашого каміна. Найважливішим моментом при купівлі та монтажі димоходу для каміна є те, наскільки правильно ви виберете висоту і діаметр труб для димоходу.
Вибирати димохід для каміна на дровах слід комплексно, враховуючи наступні деталі:
- тип топки
- діаметр димоходу
- висота димоходу
- матеріал димоходу
- форма перетину димоходу
- внутрішня поверхня димоходу
- розміщення в будинку
Вимоги до монтажу димоходу для топок і печей на дровах
Попри те, що димохід розраховується індивідуально під кожен опалювальний пристрій і приміщення, існують і загальні вимоги до димоходів для камінних топок і печей камінів на дровах:
- матеріал димоходу повинен бути вогнестійким (найкраще - вибрати нержавіючу котлову сталь);
- найбільш відповідна форма димоходу – циліндрична. Чим більше в димоходу кутів, тим більше в них накопичується сажа, тому форма циліндра забезпечує безперешкодне проходження диму;
- димохід від каміна слід відводити через прямий вертикальний димохід із мінімумом похилих деталей;
- димохід не можна встановлювати в зовнішніх стінах. В наших кліматичних умовах це категорично заборонено, адже є ризик, що взимку труба промерзне і дасть зворотну тягу.
- від розмірів топки залежить і діаметр димаря. Найчастіше зустрічаються димоходи з діаметрами 180 мм, 200 мм, 300 мм і навіть 500 мм;
- висота димохідної труби в середньому повинна становити не менше 5-7 м від поверхні горіння палива;
- розташування димоходу над дахом має бути не нижче рівня гребня, а краще перевищувати його на 0,5 м і більше;
- димохід варто розташовувати на відстані 1,5 м і більше від гребня даху по горизонталі;
- для плоских дахів димохідну трубу виводять на висоту мінімум 1 м над рівнем даху;
- перетин димоходу повинен бути від 1/15 до 1/10 топкового отвору, зазвичай не менше 14×14 см (для конструкції квадратного перетину);
- місце проходження димоходу через дерев’яні перекриття та інші займисті конструкції потрібно ізолювати;
- зовнішню частину димоходу важливо зафіксувати і захистити від вітру спеціальним дефлектором;
- температура димоходу не повинна перевищувати більше 800 С;
- димохідна система повинна мати вентиляційні камінні решітки для виходу гарячого повітря і для входу холодного повітря.
- дефлектор встановлюють для поліпшення тяги, але його дія поширюється лише на вітряну погоду.
Димоходи та труби для димоходу SAVEN
Димохід для каміна - важлива і складна система, без якої неможливе функціонування камінної топки і печі. Складається будь-який димохід з основних елементів:
- димохідної труби
- димохідного коліна
- труби-радіатора для димоходу
- долота (адаптера) для подачі повітря зовні
- декоративної розети
Труби для димоходу - це вертикальна конструкція, призначена для відводу назовні продуктів спалювання. На сайті SAVEN ви можете замовити онлайн труби для димоходу для каміна з закритою топкою, виготовлені з чорної котлової сталі довжиною 100 см і діаметром 120, 130, 150, 160, 180, 200 мм.
Димохідне коліно використовують для з’єднання труби димоходу і камінної топки. У нас на сайті ви можете купити універсальне регульоване димохідне коліно двох розмірів:
- коліно з кутом 90 градусів;
- коліно з кутом 45 градусів.
Труба-радіатор призначена для збільшення тепловіддачі від камінів або печей. Завдяки цьому елементу в системі відбувається накопичення виробленого тепла і подальша тепловіддача. На сайті або в магазині SAVEN ви можете купити трубу-радіатор для димоходу з діаметром 130, 150, 180, 200 мм.
Долот, або адаптер для димоходу - це перехідник для подачі повітря. Іншими словами, це спеціальний патрубок, який встановлюється для топки каміна і дозволяє здійснювати забір повітря ззовні. На сайті SAVEN ви можете купити чавунний або сталевий перехідник для подачі повітря.
Розета - спеціальний пристрій, який виконує одразу дві функції. Перша - декоративна. Вона встановлюється в місці проходу димоходної системи через стіну, прикриваючи сам отвір. Інше її призначення - захист від проникнення атмосферних опадів в приміщення через отвір, утворений між трубою димоходу і стіною. У нас на сайті ви можете замовити онлайн розету в діаметрі 130 або 150 мм.