Що таке конвекційний камін
Сучасний камін — це сукупність топки на дровах і порталу (облицювання) до неї. Крім того, до сукупного поняття “камін” можна також віднести димохідну систему, вентиляційні решітки, комплектуючі деталі. Тобто все те, що в сукупності працює на обігрів вашого житла дровами.
Відповідно до європейських вимог екодизайну і енергоефективності, каміни для опалення можна використовувати лише закритого типу, з енергоефективністю класу А. Такі каміни економні, безпечні і максимально бережливі для екології.
► Детальніше про це в статті: Енергоефективність класу А та екодизайн камінних топок
За способом обігріву приміщення закриті камінні топки на дровах поділяються на два види:
- топки для повітряного опалення (конвекційний камін)
- топки з водяним контуром (водяний камін)
В цій статті ми детальніше розповімо пре перший тип — конвекційна топка на дровах, або ж повітряна топка.
► Читайте також: Як вибрати камін | види топок для каміна та їх особливості
Що таке топка для повітряного опалення
Зовні конвекційний камін дуже схожий на традиційні відкриті каміни з вогнем. Але за своїми технічними характеристиками повітряний камін значно потужніший і безпечніший, та й принцип обігріву тут інший.
Якщо відкритий камін обігріває житло в природний спосіб — шляхом поширення тепла від вогню, то в закритій топці для повітряного опалення все значно складніше і продуманіше.
Основна візуальна відмінність конвекційного каміна — це дверцята топки. Велике скло камери згоряння у повітряній топці, за яким горить вогонь, закриває топкову камеру і забезпечує ефективне та економічне горіння палива. Крім того, дверцята топки конвекційної захищають приміщення і людей від безпосереднього контакту з вогнем, а огляд полум’я стає безпечним.
Наявність дверцят дозволяє зробити камін конвекційного типу більш енергоефективним і потужним.
Як працює конвекційний камін
Для того, аби зрозуміти, як працює конвекційна топка, слід для початку з’ясувати, що, власне, таке конвекція.
Конвекцією в природі називають явище перенесення тепла в рідинах, газах або сипких середовищах потоками самої речовини. Іншими словами, це коли повітря, вода або інша субстанція нагрівається і переносить таким чином тепло.
Розуміючи принцип конвекції в природі, не складно зрозуміти і те, як працює камін конвекційного типу. Попросту кажучи, це нагрів повітря і його подача в приміщення.
Як і більшість твердопаливних камінів і печей, топка конвекційного типу опалюється дровами, а вихід продуктів згорання здійснюється через димохід. Але як саме топка для повітряного опалення обігріває будинок?
Через спеціальні отвори для забору повітря з приміщення або ззовні, знадвору, в топку поступає прохолодне повітря. Через ці отвори воно проходить між облицюванням і топкою конвекційного каміна і нагрівається під час спалювання в камері топки дров. Далі тепле повітря виходить через вентиляційні решітки в приміщення.
Конвекційний камін для обігріву дому
Сьогодні камін для дому став справжнім трендом, при чому більшість покупців цікавляться саме конвекційними камінами для обігріву житла. В будинках все частіше встановлюються топки конвекційного типу, в основі роботи яких лежить принцип економії енергоресурсів.
Для циркуляції повітря і належної роботи каміна конвекційного в будинках вбудовані контрольовані системи подачі повітря та витяжки, а також встановлено систему димоходу. Найкращий варіант — це коли камін для повітряного опалення має систему подачі повітря не тільки з приміщення, а й ззовні. Тоді повітря для горіння подається не з того приміщення, в якому встановлено конвекційний камін, а знадвору.
Переваги конвекційного каміна:
- безпечний огляд вогню
- висока потужність і ККД
- можливість опалення суміжних приміщень
- швидкий прогрів за короткий час
- регульована тепловіддача
- різноманітний дизайн
Топки для повітряного опалення SAVEN
Українська компанія SAVEN™ виготовляє сталеві топки для повітряного опалення з прямим або кутовим склом.
Наші топки працюють за принципом конвекції і мають високі показники ККД. В топках конвекційного типу SAVEN встановлено подвійний дефлектор. Прогрівання повітря завдяки цьому відбувається рівномірніше, оскільки збільшує шлях відведення димових газів.
В сталевих камінних конвекційних топках SAVEN передбачена можливість під’єднання притоку повітря як знизу камінної топки, так і ззаду, а забір повітря можна здійснювати як з приміщення, та і знадвору.
Крім того, конвекційні топки SAVEN можна використовувати у приміщеннях із встановленою системою рекуперації. Завдяки рекуператору тепло довше зберігається у нагрітому приміщенні і розповсюджується по всій кімнаті, що дозволяє досягти вищої ефективності каміна.
► Детальніше про переваги топок SAVEN читайте тут: